top of page
Startupp Läger.jpg

2022-01-10. Uppdaterad plan för barnens gradering på grund av pandemin och maxantalet utövare i lokalen.

MVH/Tom

 

2022-01-10.

Vi har nu på grund av coronavirus och restriktioner fördelat barngruppen enligt nedan

Grupp 1     Måndag klockan 18.00

Hussein Dabbas

Haza Dabbas

Amandus Jackel

Anas Hazim

Sana Hazim

Nabil Awad

Alexander Lewenhaubt

 

Grupp 2     Onsdagar klockan 18.00

Amirabbas Mirzai

Amirarsallan Bagheri

Edvin Le

Taha Habibi

Colton Cagle

Nellie Forshufvud

Karolina Brudnowska

Grupp Nya Barn   Onsdagar klockan 17.00

Layan

Taim

Filip G

Ghasan

Samah

Siwar

Henok

Kokob

David SA

Alla nya barn mellan 7-12 år som vill prova på

 

2021-12-28.

Nu finns träningstiderna för 2022 uppdaterade under fliken träningstider 2022

MVH/Tom

 

 

2021-12-25.

Corona restriktioner

På grund av återinförandet av restriktioner så behöver vi återgå till mindre grupper.

Kravet är att varje deltagare behöver en yta på 10 kvadratmeter.

Mattan är på cirka 120 kvadratmeter vilket gör att vi får plats med max 12 personer inklusive instruktör.

Skulle det mot all förmodan bli fler så får instruktörerna använda sitt sunda förnuft allt för att undvika trängsel.

Handsprit, tidslucka mellan byten av grupp, den tidigare gruppen slutar något tidigare för att ge plats för nästa, munskydd är ok att användas

MVH/Tom

 

 

2021-12-19.

Träning under jul och nyårshelgen:

Vi tränar som vanligt utom 23/12, 24/12, 25/12, 26/12, 31/12, 1/1 och 2/1.

Det vill säga att vi tränar enligt schema mån, tis, ons före jul och mån, tis,ons, tors före nyår

MVH/Tom

 

 

2022-01-10.

Gradering barn: Onsdagen den 12/1 klockan 18.00 och Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Hussein Dabbas Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Amandus Jackel Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Amirabbas Mirzai Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Amirarsallan Bagheri Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Edvin Le Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Taha Habibi Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Colton Cagle Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Hamza Dabbas Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Anas Hazim Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Sana Hazim Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Nellie Forshufvud Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Karolina Brudnowska Onsdagen den 12/1 klockan 18.00

Nabil Awad Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Alexander Lewenhaubt Måndagen den 17/1 klockan 18.00

Gradering Grupp 2: Torsdagen den 13/1 klockan 18.00

Ellen Tavander

Colin Larsson

Yen Phan

Hampus Ho Eriksson

Rayan Siaf

Elias Ölin

Lennox Sundin

Judith Axelsson

Nancy Pham

Leon Bergström

Amanda Pham

Mohamad Siaf

Gradering Grupp 3: Tisdagen den 11/1 klockan 19.00

Maja Mazurek

Olle Saxe

Abdullah Hajisafar

Dennis Kazanciyan

Arsen Mitev

Molly Jägerhed

Maja Jägerhed

MVH/Tom

 

2021-12-18.

Vi har tillfälligt fått tillbaka vår dojo och kommer därför att köra igång träningen från och med söndagen den 19/12 klockan 12.00

Om inte kommunen kommer på något nytt så kommer  graderingarna att ske under mellandagarna.

Graderingen kommer att vara uppdelad i 3 grupper, allt för att undvika trängsel. Gruppindelningarna och dom nya tiderna kommer att finnas i dojon.

MVH/Tom

2021-05-14.

Den gradering för barn som planerats till onsdagen den 26/5 är framflyttad till onsdagen den 9/6. Samma gruppindelning som tidigare grupp 1: 7 - 10 år, Grupp 2: 11 - 13 år.

Orsaken till framflyttningen är dom inställda träningstillfällen samt insjuknande av Covid-19.

MVH/Tom

bottom of page